single-doctor

Prof. Dr. Barbaros Dokumacı

Kardiyoloji

Doktor Hakkında

İzmir’de 1961 yılında doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ilk 4 yılı okuduktan sonra, askeri öğrenci olması nedeniyle, Tıp Fakültesini 1985 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) tamamlamıştır. Stajyerliğini de 1986 yılında GATA’da yapmıştır.
İhtisas eğitimini 1992 yılında tamamlayarak kardiyoloji uzmanı ünvanını alan Dokumacı, GATA Kardiyoloji Anabilim Dalındaki Yardımcı Doçentlik görevinden 1994 yılında ayrılmış ve 
Mayıs 1994’te Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olarak göreve başlamış, daha sonra Eskişehir’de modern invaziv kardiyolojiyi başlatmıştır.
1996 yılında Hollanda Maastricht Üniversitesinde 6 ay süreyle Prof. Wellens’ın kliniğinde “ELEKTROFİZYOLOJİ” konusunda eğitim gördükten sonra, Türkiye’ye dönen Dokumacı, çalıştığı kliniğin aynı konuda bir merkez olmasını 
sağlamıştır. Dokumacı, 1996 yılında kardiyoloji anabilim dalında doçent ünvanını almıştır.
1998 yılında Avrupa Kardiyoloji Derneği tarafından Türkiye’ye verilen ilk “Research Fellowship” bursu ile tekrar 6 ay süre için Maastricht’te elektrofizyoloji alanında çalışmıştır.
Kasım 1998’de SSK Eskişehir Bölge Hastanesinde kardiyoloji uzmanı olarak göreve başlayan Dokumacı, SSK Hastanelerindeki ilk  “Elektrofizyoloji laboratuvarını” kurmuş ve Eskişehir hastanesini sayılı kalp merkezlerinden biri haline getirmiştir.
2003 yılından sonra özel sektörde çalışmaya başlayan Dokumacı, 2014 yılında Sanko Üniversitesi’nden Profesör ünvanını almış, son olarak 2019-2023 yılları arasında Avrupa Özel Şafak Hastanesinde çalışmıştır. 2017 yılında hukuk fakültesinden mezun olan Dokumacı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde Tıp Hukukunda Yüksek Lisans Eğitimini devam ettirmektedir. Dr. Dokumacı evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Randevu Al

Son Haberler

Hastanemizin tüm içeriklerine ve merak ettiklerinize bu bölümden ulaşabilirsiniz